Strona główna Ciekawostki Największy pies świata

Największy pies świata

Psy mają obecnie bardzo różne rozmiary, co zależy od rasy i predyspozycji genetycznych. Szczególne zdziwienie i zainteresowanie budzą przede wszystkim największe psy świata. A jakie osobniki zalicza się do tej kategorii? Przeczytaj jaki jest największy pies świata!

Zeus największy pies świata.

Zeus, obecnie największy pies świata, mierzy aż 111,8 cm w kłębie i jest wyższy od poprzedniego rekordzisty Georga o 2,5 cm. Zeus jest 8-letnim dogiem niemieckim z Otsego w USA, stan Michigan. Zeus na wszystkich patrzy z góry, jest jednak bardzo łagodny. Stojąc na tylnych łapach ma 2,26 m wys., prawie tyle, co najwyższy człowiek świata. Waży jednak tylko 70,3 kg (o wiele mniej, niż poprzedni gigant Georg). Zjada 12 misek jedzenia, czyli ponad 13 kg karmy na całe dwa tygodnie! Wielki Zeus pracuje jako pies dogoterapeuta w lokalnym szpitalu.

Georg największy pies świata.

George to starszy rekordzista aż dwóch kategorii – największy i najcięższy pies świata (rekord z 15.02.2010 r.). To również dog niemiecki. Pochodził z Arizony i urodził się 17.11.2005 r. George osiągnął 109 cm wys. w kłębie i 220 cm dł. (od nosa do końca ogona), przy wadze aż 111 kg! Ważył więc o wiele więcej, niż obecny rekordzista Zeus. Georg niestety już nie żyje, odszedł na miesiąc przed 8 urodzinami. Aby utrzymać wagę, pies ten jadł nawet ok. 50 kg karmy na miesiąc. Potrafił przy tym siadać na krześle niczym człowiek. Swobodnie sięgał pyskiem do kranu z wodą przy kuchennym zlewie. Natomiast spał na dwuosobowym łóżku swojego pana, bo nigdzie indziej się nie mieścił.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version