Smycz to akcesorium, bez którego nie może się obyć żaden pies. Podczas kompletowania wyprawki dla swojego zwierzaka warto zwrócić uwagę na skórzane smycze dla psów. Co warto na ich temat wiedzieć? Jakie są ich najważniejsze zalety?

Co wyróżnia skórzane smycze dla psów?

Niewątpliwie skórzane smycze dla psów mają wiele atutów. Jeśli są dobrze dobrane, w dużej mierze poprawiają komfort codziennych spacerów. Zapewniają czworonogowi komfort i bezpieczeństwo, a jednocześnie ładnie się prezentują.

Produkty ze skóry mają jedną podstawową zaletę. Cechują się wysoką wytrzymałością i są bardzo trwałe. Nie trzeba się obawiać tego, że ulegną przypadkowemu przerwaniu czy przetarciu. Smycze skórzane, które znaleźć można w ofercie sklepu internetowego https://funitopets.pl/smycze-dla-psow to inwestycja na wiele lat. Takie akcesoria dobrze sprawdzają się nawet w przypadku silnych, dużych psów. 

Wytrzymałe i eleganckie smycze dla psów ze skóry

Wykonane ze skóry smycze dla psów są akcesoriami ponadczasowymi, które idealnie sprawdzają się podczas szkoleń i spacerów z nieco spokojniejszymi zwierzakami. Warto jednak stawiać na modele wykonane ze skóry wysokiej jakości. Tylko je można bez obaw użytkować przez długie lata. 

Skórzane smycze dla psów mają zazwyczaj prostą formę. Prezentują się elegancko. Są miękkie i przyjemne w dotyku. Wyróżniają się dużą wytrzymałością i są niezwykle trwałe. Pozwalają na zachowanie kontroli nad zwierzęciem i to nawet tym sporych rozmiarów. Są nieocenione w czasie szkoleń czy nauki chodzenia na smyczy. Sprawdzają się w miejscach publicznych o dużym natężeniu ruchu. 

Na jaką smycz skórzaną się zdecydować? Sporo zależy od wielkości psa

Smycze dla psów wybiera się odpowiednio do wagi i wielkości zwierząt. Linki w czasie prowadzenia psa nie mogą się zbyt mocno napinać, ale nie powinny się także wlec po ziemi. To bardzo ważne podczas spacerów w miejscach publicznych, gdzie natężenie ruchu jest spore. Skórzane smycze dość mocno różnią się pod kątem długości. Te dłuższe są odpowiednie dla mniejszych psów, co niektóre osoby może zaskoczyć. 

Nie bez znaczenia jest także dopasowanie odpowiedniej grubości paska. W zasadzie im większy jest pies, tym szersza powinna być smycz. Psy o wadze do 10 kilogramów mogą być wyprowadzane na smyczy o szerokości około 1 cm. Dla psów większych np. owczarków niemieckich przeznaczone są smycze o szerokości do 2 cm. 

Czy warto zdecydować się na zakup skórzanej smyczy dla psa?

Skórzane smycze dla psów są akcesoriami, które mają całkiem sporo zalet. Przede wszystkim skutecznie amortyzują różnego rodzaju wstrząsy i szarpnięcia. W przeciwieństwie do smyczy automatycznych nie rozciągają się i nie plączą. Tym samym spacer staje się o wiele przyjemniejszy – dla obu stron. 

Wykonane ze skóry smycze dla psów pozwalają na zapanowanie nad zwierzakiem i umożliwiają kontrolowanie jego ruchów. Dzięki temu czworonóg jest zawsze blisko właściciela. To dobre rozwiązanie, gdy pupil jest niesforny, żywiołowy. Skórzane smycze są nieocenione podczas nauki psa chodzenia na smyczy i szkoleń różnego rodzaju.

Nie bez znaczenia są oczywiście także kwestie estetyczne. Wykonane ze skóry akcesoria dla psów są eleganckie i wyróżniają się klasyczną formą. Prezentują się świetnie w każdych warunkach i pasują do każdego zwierzęcia. Są jednocześnie trwałe – odporne na uszkodzenia mechaniczne. Stanowią inwestycję na długie lata. Wystarczy wybrać model o odpowiedniej grubości czy długości – dopasowany do danego psa. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj