Odpowiednia dieta to bardzo ważna kwestia w życiu każdego czworonoga. To, czy dostaje on dobrze dopasowane pożywienie, wpływa na jego prawidłowy rozwój, odpowiednią masę ciała oraz odporność. Jak wybrać idealną karmę dla psa i na co zwracać uwagę podczas wyboru pierwszego jedzenia dla szczeniaka? Dlaczego tak ważne jest dopasowywanie pożywienia do wieku zwierzaka? Sprawdź nasze porady i zadbaj o odpowiednią dietę swojego pupila!Karma dopasowana do aktualnych potrzeb psa

Psy w okresie szczenięcym rosną i rozwijają się bardzo szybko. Zmieniają się praktycznie z tygodnia na tydzień. Nic więc dziwnego, że w tym okresie wymagają one zupełnie innych składników odżywczych niż później, gdy rozwój psa stopniowo zwalnia i wchodzi on w etap dorosłości. Cały ten proces u psów przebiega zupełnie inaczej niż u ludzi. Zmiany są bardziej dynamiczne, co oczywiście powiązane jest ze zdecydowanie krótszym życiem psów niż ludzi. Należy więc dobrze zwracać uwagę na to, jaką karmę dla szczeniaka wybieramy. Podawanie mu od razu pożywienia dla dorosłych psów może powodować niedobory różnych witamin i minerałów oraz nawet prowadzić do poważnych problemów z układem pokarmowym, w tym zapalenia błony śluzowej żołądka oraz innych poważnych schorzeń.

Zwykłą karmę szczeniakowi można podawać od 8 tygodnia życia. Wcześniej powinien on być karmiony mlekiem matki lub odpowiednimi substytutami, jeśli został porzucony przez rodzicielkę lub z innego powodu jest to niemożliwe. Gdy zwierzak skończy 8 tygodni, należy wprowadzić karmę suchą mieszaną z wodą lub postawić na karmę mokrą. Musi być ona przeznaczona dla młodych szczeniaków, czyli w pierwszej kolejności trzeba sięgnąć po karmę z napisem puppy. Gdy pies skończy 6 miesięcy, stopniowo można zacząć przestawiać go na karmę junior, a dopiero po ukończonym roku na karmę dla psów dorosłych. Trzeba mieć na uwadze, że zmiana pożywienia u psa powinna być przeprowadzana stopniowo. Należy mieszać dotychczasową karmę z nowym pożywieniem, stopniowo zwiększając ilość karmy docelowej.

Bez względu na wiek, zawsze wybieraj karmę premium

Bez względu na to, czy wybierasz karmę dla szczeniaka, czy dla psa dorosłego lub w podeszłym wieku — zawsze stawiaj na wysokiej jakości pokarm. Karma dla psa premium to wybór, który zagwarantuje Twojemu psiakowi zdrowy i zrównoważony rozwój oraz dostarczy mu wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Karmy premium dla psów różnych ras są odpowiednio zbilansowane. Zawierają mieszankę warzyw oraz odpowiednio dużą porcję tłuszczu i białka zwierzęcego. Są to składniki bardzo potrzebne psu do prawidłowego rozwoju. W karmach premium znajdują się niewielkie ilości produktów pochodzenia zbożowego, a część z nich jest w stu procentach bezzbożowa. Wszystko dlatego, że psy nie potrzebują takich składników praktycznie wcale. Ich nadmiar może prowadzić do alergii i problemów z układem pokarmowym.

Pamiętaj, aby zawsze wybierać dla swojego pupila to, co najlepsze. Główna karma, którą mu podajesz, powinna być naprawdę dobrze zbilansowana i zawierać wszystkie niezbędne składniki, aby Twój pies czuł się bardzo dobrze zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Dopasowanie karmy do wieku oraz indywidualnych potrzeb psa jest niezwykle istotne. Jeśli wahasz się, czy wybrane pożywienie na pewno będzie odpowiednie, warto poprosić o pomoc lekarza weterynarii, który zajmuje się Twoim psiakiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj