Nie wiadomo dlaczego gry o psach do tej pory nie były ani specjalnie popularne, ani aż tak rozbudowane, jak Doggi-Game. Biorąc pod uwagę nasze związki z tymi zwierzętami i ich obecność w życiu ludzkości nic dziwnego, że nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Psy zostały oswojone ponad 125 tysięcy lat temu. Z euroazjatyckich wilków wyewoluowały i zmieniły się na skutek selekcji do takiej formy, jaką widzimy dzisiaj. Niezliczone rasy, mieszanki, krzyżówki, od najmniejszych do ważących kilkadziesiąt kilogramów bestii, od piesków kanapowych do wytrawnych myśliwych czy obrońców- to wszystko przedstawiciele canis familiaris.


Mimo takiej popularności, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, ile obowiązków wiąże się z posiadaniem psa. Zwłaszcza dzieci, marzące o czworonożnym przyjacielu, często nie wiedzą, że pies to nie tylko wspólne zabawy, ale też regularne, czasem o świcie, spacery. I zbieranie tego, co nasz towarzysz pozostawi. Gry o psach nie zawsze dają taką możliwość, ale Doggi-Game pozwoli rodzicom sprawdzić, czy ich dziecko podoła obowiązkom posiadacza kundelka bądź rasowca. Ci zaś, którzy na psach znają się jak mało kto, ale akurat nie mogą sobie pozwolić na prawdziwego zwierzaka, również powinni być usatysfakcjonowani. Doggi-Game jest bowiem naprawdę realistyczną grą o psach.

Zagraj: https://www.doggi-game.pl

Opieka, hodowla i… sztuczki

Najogólniej rzecz biorąc, w darmowej grze przeglądarkowej Doggi-Game gracz wciela się w posiadacza psa. Najpierw trzeba stanąć przed wyborem: kundel czy rasowiec? Twórcy tej gry o psach dają też trzecią możliwość: któraś z niespotykanych mieszanek ras. Przy czym każdemu zwierzęciu trzeba poświęcić tyle samo czasu i uwagi. Opieka nad psem to nie tylko karmienie i spacery. Autorzy gry dokładnie zgłębili tematy kynologiczne i jasno dają do zrozumienia, że posiadanie psa to wielka odpowiedzialność.

Po zaadoptowaniu psa zaczyna się prawdziwa rozgrywka. Ze zwierzęciem trzeba się bawić, dbać o jego higienę i wreszcie odpowiednio wychować. Psiaka można nawet nauczyć sztuczek, które co prawda nie liczą się w praktyce, ale są ciekawym i zabawnym urozmaiceniem. Pies musi być odpowiednio karmiony (resztki z obiadu odpadają!), musi mieć legowisko i własne zabawki.

Żeby piąć się w górę w rankingach nie wystarczy tylko wzorowo zajmować się czworonogiem- przed graczami stoją liczne wyzwania i zadania do wykonania. Walczymy o prestiż naszej hodowli. Od początku gracz musi zadbać o nauczenie psa zasad savoir- vivre’u. Z pomocą przychodzi cały arsenał smakołyków, w myśl zasady „przez żołądek do serca”. Do tego podstawowe czynności, takie jak karmienie, zabawa i higiena, na przykład kąpiele (tym częstsze, im więcej pies odbywa spacerów). Spacery zaś to nie taka prosta sprawa: potrzebujemy smycz, obrożę i woreczek na odchody- zupełnie jak w prawdziwym życiu. Zupełnie jak w realu pies może też złapać kleszcza albo.. uciec. Koszty weterynarza pokrywamy w odpowiedniej walucie: doglarach. Doglary potrzebne są także do udziału w loteriach (zysk przeznaczony jest na wirtualne schronisko), zdobywać nagrody czy uczyć pupila trudniejszych sztuczek.

Doggi-Game to nie tylko opieka. Pies, by piąć się w rankingach i nie stać się osowiałym biedakiem, musi wciąż uczyć się nowych rzeczy i brać udział w konkursach.

Gracz może zostać hodowcą. Do tego potrzeba pary dorosłych psów przeciwnej płci, które można rozmnożyć. Kiedy urodzą się szczeniaki, można je komuś oddać albo zachować, by kontynuować hodowlę. W Doggi-Game gracze kupują i sprzedają psy między sobą. W grze zamieszcza się ogłoszenia, zawierające cenę, rodowód, rasę, stopień wyszkolenia i ewentualne osiągnięcia w konkursach.

Rozrywka i edukacja

DoggiGame jest na tyle realistyczna, że można ją traktować jako grę edukacyjną. Poszerza wiedzę o zwierzętach, zwiększa empatię i przynajmniej częściowo pozwala poczuć się psiarzem z prawdziwego zdarzenia. Grając można też sprawdzić, czy my lub nasze dziecko podołamy trudom opieki nad psem. Wspinanie się po szczeblach rankingów to ciekawa motywacja. Doggi the Game to inspirująca rozrywka, zdecydowanie wyróżniająca się wśród innych gier o psach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj