Czworonożni pupile – głównie kociaki i psiaki, coraz częściej stają się członkami naszych rodzin. To najwierniejsi przyjaciele, o których staramy się jak najlepiej zadbać. Na rynku znajdujemy całe mnóstwo artykułów dla zwierząt. Które z nich jednak będą obowiązkowe w wyprawce dla psa lub kota? Gdzie kupować i w jaki sposób zmniejszyć koszty ponoszonych wydatków?


Zakupy: stacjonarnie vs. online

Artykuły dla zwierząt możemy kupować zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Obydwie opcje mają zalety oraz wady, choć tak naprawdę, wiele zależy od potrzeb właścicieli domowych pupili. To, co w jednym przypadku będzie minusem, w innym może okazać się zaletą. Porównajmy opcje zakupów w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Nabywanie produktów dla zwierząt w pobliskich sklepach zoologicznych ma jedną podstawową zaletę – od ręki mamy to, czego potrzebujemy. Jeśli naszemu zwierzakowi skończyła się zwyczajowo podawana karma i właśnie sobie o tym przypomnieliśmy, możemy wybrać się do sklepu. I po kłopocie! Nawet wtedy, gdy akurat nie jest dostępny produkt, który zwykle wybieramy, przynajmniej możemy znaleźć coś na przetrwanie dla swojego czworonożnego przyjaciela, a właściwą karmę lub inny produkt zamawiamy.

Na miejscu jesteśmy w stanie ocenić realnie, jakiej jakości są proponowane akcesoria dla zwierząt. Widzimy kształty, kolory, sprawdzamy oznaczenia informujące o bezpieczeństwie stosowania. Nie ma ryzyka, które wiąże się z zakupami internetowymi. Łatwiej coś również zwrócić czy wymienić, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dla oszczędnych plusem jest ponadto aspekt braku kosztów związanych z dostawą.

Jeśli interesują nas różnorodne, dobre jakościowo artykuły dla zwierząt, czy wobec powyższych są w stanie przekonać nas sklepy internetowe? Sprawdźmy! Na pierwszy rzut oka wysuwają się koszty dostawy. Możemy być jednak pewni, że wielokrotnie cena zakupu danego produktu, nawet z dopłatą za dostawę, wciąż będzie niższa od tej w sklepie. Ponadto najczęściej przy kompletowaniu, na przykład wyprawki dla zwierzęcia, w której znajduje się duża liczba produktów, powyżej określonej kwoty zakupów nie zapłacimy za dostawę.

Zoologiczne sklepy prowadzące sprzedaż online, w których znajdziemy nie tylko akcesoria dla zwierząt czworonożnych, zwykle prowadzone są bezpośrednio przez ich właścicieli. Można liczyć na porady fachowców i ekspertów w dziedzinie żywienia czy pielęgnacji danego gatunku zwierzęcia. Jeśli dobrze poszukamy, odnajdziemy produkty spełniające szczególne wymagania, chociażby zwierząt zmagających się z chorobami układu pokarmowego i będziemy mieli okazję uzyskać odpowiedzi na pojawiające się wątpliwości.


Czy zakupy w sklepach internetowych muszą być droższe? Niekoniecznie. Zapisy do newslettera kończące się rabatami na pierwsze realizacje, wyprzedaże, promocje, zniżki dla stałych klientów. Prędzej znajdziemy je w sklepach zoologicznych online, niż w stacjonarnych. I wbrew pozorom, jest w czym wybierać. Do tego dokładamy atut w postaci najszerszej oferty oraz możliwości jej przeglądania o dowolnej porze dnia czy nocy. Zakupy robimy bez wychodzenia z domu, więc mając potrzebę skompletowania wyprawki, ale nie czując na sobie presji czasu, z powodzeniem możemy wyposażyć swojego pupila.

Produkty dla zwierząt – dobierane wedle potrzeb

Możemy mówić o produktach dla zwierząt, które są niezbędne, podstawowe wręcz, ale ich różnorodność jest tak duża, że nie obejdzie się bez uwzględnienia indywidualnych potrzeb. O co chodzi? Pies podczas spacerów wymaga smyczy i kagańca. Jednak ich konstrukcja, wykonanie, a nawet estetyka, zależą od gabarytów psa, jego zachowania, pory, w jakiej zwykle właściciel wychodzi z pupilem na przebieżkę. Kociak za to wymaga legowiska, ale od tego, czy lubi spędzać swój czas na kanapie, kaloryferze czy w ciasnym domku, zależy kształt i konstrukcja owego. Akcesoria dla zwierząt należące do tej samej grupy, muszą zatem pod wieloma względami zostać dostosowane do ich indywidualnych potrzeb.

Co z gadżetami, które nie są obowiązkowe? Analogicznie zakupy te można porównać do podejmowanych przez ludzi. Dorośli nabywają urządzenia, sprzęty i akcesoria z gatunku nieobowiązkowych, które w ich ocenie spełniają praktyczne funkcje. Przynoszą rozrywkę lub ułatwiają wykonywanie niektórych czynności. Pozwalają ćwiczyć w domu lub na dworze po zmroku. Wspomagają rozwój umysłu lub ciała.


Identycznie jest z naszymi pupilami. Pełen energii młody pies, który uwielbia biegać i codziennie potrafi przemierzać długie kilometry, ucieszy się z frisbee czy piłeczki. Starszy pupil, spokojny, podejmujący jedynie bardzo krótkie spacery, chętniej pobawi się w domu korzystając z prostych i miękkich akcesoriów. To samo tyczy się naszych kociaków. Tanie akcesoria dla psów i kotów, kolorowe, estetyczne i funkcjonalne, znajdziemy pod adresem https://pepco.pl/produkty/akcesoria-dla-zwierzat/.

Czego wymagają nasi pupile?

Z produktami dla zwierząt jest tak samo, jak z zabawkami wybieranymi dla dzieci. I jedne, i drugie muszą być odpowiedniej jakości, dostosowane do wieku, stylu życia czy aktywności psa bądź kota, a do tego bezpieczne podczas użytkowania. Znaczenie będą mieć zastosowane materiały, antypoślizgowe podstawy, chociażby w miskach, legowiska dopasowane rozmiarami, aby zapewnić komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Nasze zwierzaki wymagają uwagi i pielęgnacji, stąd wybierając dla nich zabawki oraz produkty do mycia czy czesania, muszą być dopasowane indywidualnie. Jeśli pupil zmaga się z jakimś schorzeniem, warto postawić na produkty specjalistyczne, nie tylko pielęgnacyjne, ale i wspomagające stosowane leczenie. Głównie chodzi o karmy czy smakołyki. Zarówno psiaki, jak i kociaki, będą się bawić nie tylko w pojedynkę, ale i ze swoimi właścicielami, dlatego warto stawiać na akcesoria dla zwierząt, które przyniosą radość obydwu stronom.

Estetyka produktów dla zwierząt

Co z estetyką, prezencją produktów, które kupowane są dla naszych pupili? Kształty, kolory czy stopień skomplikowania, na przykład zabawek, to kwestie najważniejsze dla zwierzaków. Jeśli jednak ich właściciele chcą, by artykuły dla zwierząt wyglądały estetycznie, a nawet wpisywały się w domowe aranżacje, proszę bardzo! Na rynku znajdujemy nie tylko kształtne i barwne smycze, legowiska, domki, drapaki. Każdy taki produkt można wybrać wedle własnych gustów. Warto zwracać uwagę na elementy odblaskowe, między innymi smyczy czy obroży, jeśli ze swoim pupilem spacerujemy głównie po zmroku lub o świcie, a do tego pośród ruchliwych terenów.


Drapaki, domki, legowiska i miski – zajmują ważne miejsce w każdym domu. Nie muszą być zwyczajne i banalne. Gdy nie chcemy, by rzucały się w oczy lub zaburzały elegancką, a nawet ekskluzywną aranżację poszczególnych pomieszczeń, można poszukać wśród kosztownych, ale bardzo ciekawych wykonań. Legowiska przypominające małe, luksusowe meble, miski z imionami pupili, błyszczące, ekskluzywne. Takie różnicowanie akcesoriów zwierzęcych niesie ponadto walory praktyczne, gdy w domu jest więcej niż jeden pupil. Każdy ma swoje miejsce, swoją miskę, ulubione zabawki i akcesoria.

Tanio nie musi oznaczać braku jakości

Zwykle to, co tanie kojarzy się z niską jakością, nieestetycznym wyglądem. Tak nie musi być. Jeśli dobrze zaznajomimy się z rynkiem, znajdziemy artykuły dla zwierząt, które łączą przystępne ceny, z oryginalną prezencją, ale i tak ważną jakością. Miska, smycz czy legowisko nie muszą być horrendalnie drogie, aby spełniały swoje funkcje, odpowiadały pupilowi i jednocześnie nie zaburzały estetyki domowych pomieszczeń. Przemyślane zakupy to podstawa.

Jeśli mamy wątpliwości, gdzie wybierać i kupować, poszukajmy w sieci opinii na temat sklepów stacjonarnych i online. Korzystając z forów tematycznych, od innych właścicieli uzyskamy cenne wskazówki i porady, które zweryfikujemy w sklepie, jaki mamy na oku. Do tego nie bójmy się radzić pracowników sklepów zoologicznych – tak stacjonarnych, jak i internetowych. W końcu akcesoria dla zwierząt nie mogą być przypadkowym wydatkiem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj