Kochamy nasze domowe zwierzaki – są mądre i wierne, a swoim towarzystwem dają nam bardzo dużo radości. Niestety, kudłaci przyjaciele gubią mnóstwo sierści, która gromadzi się na tapczanach, firankach, podłodze, różnych domowych sprzętach, a nawet lata w powietrzu! Jak pozbyć się sierści psa lub kota z mieszkania? Czy da się zminimalizować ilość gubionego futra? Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na utrzymanie porządku w domu, nawet jeśli mieszkamy z bardzo kudłatymi zwierzakami.


Dlaczego warto pozbyć się sierści pupila w domu?

Jeżeli posiadamy zwierzaka, to na pewno zmagamy się z problemem wypadającego futerka. Sierść w domu znajduje się praktycznie w każdym zakamarku i rzadko kiedy zdarzają się takie dni, kiedy możemy cieszyć się naprawdę czystym mieszkaniem. Jednak regularne usuwanie zgubionego futerka jest ważne nie tylko pod kątem czystości, ale również potencjalnych uczuleń. W sytuacji, gdy sami mamy alergię lub ktoś z naszej rodziny, bez codziennego sprzątania nie damy sobie rady. Uczulenie na kota i psa często objawia się uporczywym katarem, załzawionymi i czerwonymi oczami, kaszlem czy wysypką. Warto jednak pamiętać, że to nie sama sierść powoduje alergię, a wydzieliny, które się na niej znajdują i łatwiej roznoszą się po domu. Zwykle mamy uczulenie na białko znajdujące się np. w ślinie czy naskórku kota lub psa. Dlatego pamiętajmy, aby regularne sprzątanie weszło nam w nawyk, dzięki czemu będziemy mieć czysty i zdrowy dom.

Denerwuje Cię sierść, która osadza się na zasłonach, szafkach czy innych powierzchniach, do których ciężko dotrzeć tradycyjnym odkurzaczem? Warto rozważyć zakup odkurzacza pionowego! Dobrej jakości sprzęt znajdziesz na: https://www.bosch-home.pl/produkty/odkurzanie/odkurzacze-pionowe.

Jak zapobiegać zostawianiu sierści przez zwierzęta?

Oprócz regularnego sprzątania istnieje również inny sposób na sierść kota lub psa, czyli odpowiednia pielęgnacja futerka naszego pupila. Jeżeli będziemy swojego zwierzaka dobrze karmić, na pewno nie będzie gubił tak dużo futra, jak wcześniej i na dodatek poprawi się jakość sierści. Dodatkowo bardzo ważne jest regularne czesanie. Obojętnie, czy nasz pupil ma długie, czy krótkie futerko, to i tak należy je często wyczesywać. To prawda, że długie włosy bardziej rzucają się w oczy, ale krótkie również wypadają i osadzają się na różnych powierzchniach (takie małe igiełki potrafią naprawdę mocno wbijać się w materiały!). Dlatego musimy czesać swojego zwierzaka przynajmniej 2 razy w tygodniu lub częściej, w razie potrzeby. Im szybciej wprowadzimy taką pielęgnację do codziennej rutyny pupila, tym rzadziej będziemy się zastanawiać, jak pozbyć się sierści psa lub kota z podłogi, zasłon, kanapy czy innych powierzchni.

Futro Twojego zwierzaka jest w całym domu? Aby zminimalizować jego ilość, będziesz potrzebować dobrego odkurzacza do sierści! Najlepsze do tego celu będą modele workowe, które możesz znaleźć na: https://www.bosch-home.pl/lista-produktow/odkurzanie/odkurzacze-workowe.

Jak pozbyć się sierści z dywanu i mebli?

Naszą tajną bronią w walce z wypadającym futerkiem jest oczywiście odkurzacz. Idealny model powinien posiadać filtr HEPA, który wyłapuje różne alergeny oraz usuwa z mieszkania drobne pyłki. Jeżeli wahamy się pomiędzy odkurzaczem workowym a tym bezworkowym, to warto zdecydować się na model z wymiennymi workami, które wystarczy po zapełnieniu po prostu wyrzucić do kosza. To szczególnie ważne w przypadku osób z alergią (nie powinny mieć kontaktu ze skumulowanym kurzem, który gromadzi się w pojemniku w urządzeniu bezworkowym).

Odkurzacz do sierści zwierząt powinien również dawać możliwość łatwego wyczyszczenia zakłaczonego dywanu. Psie i kocie włosy dość często mocno wplątują się lub wbijają we włókna, dlatego odkurzanie nie jest takie proste. Aby dobrze oczyścić dywan, warto zastosować turboszczotkę, która jednocześnie wyczesuje oraz wciąga zanieczyszczenia. To akcesorium posiada w środku stale obracający się wałek, dzięki czemu jest takie skuteczne i wydajne. Szukając odkurzacza, który idealnie będzie zbierał sierść, sprawdźmy, czy jest wyposażony właśnie w taką szczotkę.

Jeżeli denerwują nas kłaczki przyczepione do zasłon lub futerko na blatach i półkach to możemy skorzystać z jeszcze jednego urządzenia. Mamy tu na myśli odkurzacz pionowy do sierści. Taki sprzęt jest bezprzewodowy, dzięki czemu z łatwością wyczyścimy różne trudno dostępne powierzchnie np. zasłony, wysokie półki, blaty, kanapy oraz mniejsze i większe zakamarki. Pionowy odkurzacz jest lekki i poręczny, więc można po niego sięgać w przypadku krótszego odkurzania lub gdy chcemy usunąć sierść tylko z jednego konkretnego miejsca np. posłanek naszych zwierzaków. Po skończonym sprzątaniu urządzenie możemy szybko naładować i znów będzie gotowe do pracy!

Szukasz mocnego odkurzacza, dzięki któremu Twój dom będzie czysty i pozbawiony sierści ukochanego zwierzaka? Zobacz tutaj: https://www.bosch-home.pl/produkty/odkurzanie.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj