Często traktujemy zwierzęta domowe jak członków rodziny. Bez wątpienia posiadanie ich ma wiele pozytywnych stron. Choć mamy też przy nich dodatkowe obowiązki i więcej sprzątania. Każdy, kto ma psa, kota czy królika wie, że jego sierść potrafi być wszędzie. Na naszych ubraniach, podłodze, dywanach, meblach, łóżkach, kanapach. , siedzeniach w samochodzie, a nawet w porannej kawie.


Wymiana okrywy włosowej staje się bardzo intensywna w okresie wiosennym i jesienią. Kiedy to następuje zmiana „futra zimowego” na lżejsze „futro letnie” i odwrotnie. U większości osobników, ta intensywność tracenia okrywy włosowej poza tymi okresami jest znacznie mniejsza. Jednak w rzeczywistości ze zrzucaną sierścią po całym domu mamy do czynienia przez cały rok.  Oprócz tego nastawić się trzeba, że przy zwierzakach nieraz będzie trzeba częściej coś wyprać, umyć podłogę, a nawet ściany. Jeśli cenisz sobie niedrogie, proste, pozwalające zaoszczędzić czas i skuteczne metody utrzymania czystości przy zwierzakach  w Twoim domu, oto 5 sposobów dla Ciebie:

Rolki z taśmą samoprzylepną

Proste i niezawodne urządzenie, które pomoże nam z pozbyciem się sierści z naszych ubrań. Klej znajdujący się na papierze rolki, przykleja włosy, nie niszcząc przy tym tkaniny, ani jej nie brudząc. Rolki te mają kilka zrywalnych warstw taśmy. Można do nich również dokupić wymienne wkłady. Dostępne są także rolki wieczne – mają one silikonową, zmywalną powłokę klejącą. Do ponownego użycia wystarczy umyć je pod bieżącą wodą. 

Pielęgnacja okrywy włosowej

Nie jesteśmy w stanie zatrzymać wymiany włosów u naszych zwierząt. Jest to naturalny proces. Możemy jednak go ograniczyć. Jak? Przez systematyczne czesanie zwierzaków i kąpiele. Wyczesanie martwych włosów odpowiednią szczotką i furminatorem, sprawi że będzie jej mniej na meblach i dywanach. Kąpiel psów pomoże  w pozbyciu się warstwy sierści oraz wszelkiego brudu i przykrego zapachu. Także prawidłowe żywienie, w tym odpowiednia ilość biotyny w posiłkach, sprawi, że sierść Twojego pupila będzie zdrowa i lśniąca. Wymiana będzie spowodowana naturalnym procesem linienia, a nie wypadaniem zniszczonych i nieodżywionych włosów.   

Płyny wielozadaniowe

Dedykowane właścicielom zwierząt. Są uniwersalne i nadają się do zastosowania na wykładzinach, dywanach  i różnego rodzaju podłogach. Pomogą w szybkim utrzymaniu czystości w Twoim domu, radząc sobie lepiej z usuwaniem przykrych zapachów związanymi z wyczynami Twojego pupila, niż zwykłe płyny do podłóg. Pozbędą się także  różnego rodzaju zabrudzeń – suchych, mokrych i tłustych. Pozostawiają przyjemny zapach w domu, który nie jest drażniący dla zwierząt. Nadają się do odkurzaczy z funkcją mycia podłóg i prania dywanów.

Odpowiedni odkurzacz

Gubiący sierść zwierzak i pozostawiony po nim brud nie będą już problemem.  Odkurzacz dla właścicieli zwierząt radzi sobie z sierścią oraz brudem na dywanach, meblach czy kanapach. Odkurzacz marki BISSELL zbiera każdy rodzaj sierści i włosa, dzięki specjalnej szczotce.  Jest nieduży, posiada tryb bezprzewodowy. Przede wszystkim jest skuteczny i wygodny, a przez to szybki w użyciu. Dlatego możesz go używać do codziennego sprzątania  domu w krótkim czasie. I cieszyć się zaoszczędzonym czasem, spędzonym ze swoją rodziną i futrzakami. 

Dzięki dostępnym na rynku produktom, możesz spędzać czas ze swoimi zwierzakami, nie przejmując się, żmudnym sprzątaniem po nich, ani ich sierścią w całym domu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj