Nie tylko ludzie na starość stają bardziej wymagający. Nie tylko oni potrzebują spokoju, ciepła, a przede wszystkim odpowiedniego leczenia i diety. Dokładnie takie same potrzeby mają nasi psi przyjaciele. Reksio, Burek i Reks po osiągnięciu poważnego wieku muszą w szczególności sięgnąć po odpowiednią karmę. No ale jakie karmy dla psów będą odpowiednie dla psich seniorów?


Jak rozpoznać, że pies się starzeje?

Dobrej karmy dla psów seniorów należy szukać wtedy, gdy nasz pupil osiągnie odpowiedni wiek. Najczęściej psy wkraczają w wiek starczy po ukończeniu 7-9 roku życia. Przy czym mniejsze rasy starzeją się nieco wolniej, niż te większe. Duże i olbrzymie rasy psów mogą starzeć się nawet w wieku 6-8 lat. Z kolei mały york prawdopodobnie osiągnie taki stan w wieku 10-11 lat. Wiek to jednak nie jedyny syndrom starości. Z pewnością z czasem zaobserwujemy również, że nasz pupil jest zdecydowanie mniej żywy i ruchliwy. Kiedy chodzenie zacznie mu sprawiać trudności, a wielogodzinne bieganie za piłką, stanie się niezwykle męczące, to znak, że pies wkracza w wiek starczy. Oczywiście starość nie musi być jednak męcząca – zarówno dla właściciela, jak i dla zwierzaka. Można zapewnić swojemu pupilowi godny byt.

Mniejsza aktywność

Należy przede wszystkim zauważyć, że psy w pewnym wieku przestają szaleńczo biegać po parku. Wolą spokojne spacery „z nóżki na nóżkę”. Bez nadmiernej euforii, ekscesów i podążania za nieuchwytnymi celami albo piłką, rzuconą przez właściciela. Ich, nieco bardziej stonowany niż dotychczas, styl życia, przekłada się natomiast odżywianie. Niewątpliwie pies senior ma mniejsze zapotrzebowanie na energię niż mały szczeniak. To z kolei powinny uwzględniać specjalne karmy dla psów. To jedzenie zdecydowanie mniej kaloryczne, które dba o dobrą kondycję pupila, a jednocześnie nie pozwala mu przesadnie przytyć. Nadwaga to bowiem jedno z najczęstszych schorzeń psów, które wynika z reguły z nieodpowiednio dobranej karmy i jej ilości.

Karma bogata w składniki odżywcze

Karmy dla psów seniorów, taka jak https://www.dolina-noteci.pl/pol_m_Karma-dla-psa-231.html powinny też dostarczać im wielu, specyficznych składników, w tym witamin i minerałów. Na przykład witamina K jest niezbędna w procesie wysycania kości wapniem. Z kolei kwasy omega-6 zadbają o dobrą kondycję skóry. Odpowiedni zestaw składników zoptymalizuje zatem proces starzenia się. Jednocześnie wzmocni układ odpornościowy psa. Twój pupil będzie odporniejszy na działanie bakterii i wirusów. Karma dla psa seniora najczęściej posiada też bardzo specyficzny rodzaj białka, które jest zdecydowanie lepiej przyswajalne niż tradycyjne. Ono przyspieszy przemianę materii i ułatwi metabolizm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj