Każdy właściciel psa pragnie dla niego wszystkiego, co najlepsze. Jest to członek rodziny, towarzysz życia, który traktowany jest na równi z każdym domownikiem. To samo tyczy się pożywienia. Wybierając się do sklepu zoologicznego, warto wiedzieć, co jest najlepsze dla naszego przyjaciela. Należy dostarczyć mu wszystkich składników odżywczych, w odpowiednich proporcjach.


Woda podstawą funkcjonowania

Zwierzę musi mieć stały dostęp do świeżej i czystej wody. Brak tego składnika w organizmie może skrajnie wycieńczyć naszego przyjaciela. Przetrwa on bez tłuszczu i białka, jednak woda jest podstawą jego funkcjonowania, jak każdego organizmu. Bierze ona udział we wszystkich procesach wewnątrz ciała. Warto wybrać się do sklepu zoologicznego i zakupić dla pieska miskę. Powinna być łatwo dostępna, wygodna i stać w strategicznym miejscu. Woda jest podstawowym składnikiem służącym do utrzymania zwierzęcia w pełnym zdrowiu i sprawności.

Białka i tłuszcze w diecie zwierzęcia

Wybierając pokarm dla psa, warto zwrócić uwagę na zawartość w nim białka i tłuszczy. Białko jest budulcem mięśni, składa się bowiem z aminokwasów, które wchodzą w skład ważnych struktur w organizmie. Jest niezbędne w utrzymaniu prawidłowej gospodarki hormonalnej i odpowiedniego wzrostu organizmu. Dla zwierząt lepszym źródłem białka jest białko zwierzęce. Szybciej zostaje przez nich przyswajane. Karma i produkty na bazie mięsa zawsze mają określoną zawartość składników odżywczych na etykiecie.

W sklepie zoologicznym krakvet.pl wybierajmy te, które cechują się naturalnym składem i wyższą zawartością protein. W przypadku tłuszcz są one niezmiernie ważne, ponieważ dla psów to główne źródło energii. W przeciwieństwie do innych zwierząt psy swe potrzeby metaboliczne zaspokajają przez rozkład w organizmie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Właściwa podaż kwasów tłuszczowych utrzymuje odpowiedni stan sierści, skóry i w dużym stopniu podnosi odporność zwierzęcia. Białko i tłuszcz to drugie najważniejsze składniki w diecie psa. Będąc w sklepie zoologicznym, warto wybierać te najwyższej jakości.

Cukry jako wartości odżywcze

Kolejnym źródłem energii są węglowodany. Te składniki w organizmie psa najczęściej po rozłożeniu, są magazynowane w postaci tłuszczu. Psy mają taki metabolizm, który pozwala im syntetyzować glukozę z tłuszczu i białek. Węglowodany nie są konieczne do prawidłowego odżywiania, jednak pozytywnie wpływają na trawienie zwierzęcia. Wybierając karmę, należy sprawdzić zawartość cukrów w karmie, szczególnie tych prostych. To one najszybciej rozkładają się w organizmie i przekształcają w tłuszcz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj