Właściciele czworonogów wiedzą, że aby zwierzę było w pełni szczęśliwe i zadowolone, potrzebuje dużo zabawy i ruchu. Zabawki dla zwierzaków sprawdzają się nie tylko w przypadku szczeniaków i kociąt, ale także u dorosłych futrzaków. Brak urozmaiceń może wpłynąć negatywnie na samopoczucie psa lub kota – często takie zwierzaki mogą sprawiać problemy. Warto więc zapoznać się z listą zabawek, które mają szansę spodobać się pupilom.


Zasady wyboru zabawek dla zwierząt

Kupując lub adoptując zwierzaka, jego opiekun musi pamiętać o tym, by na początek zadbać o jego prawidłowe wychowanie. Pupil musi wiedzieć, co mu wolno, a czego nie, dlatego od samego początku należy go uczyć, że do zabawy służą konkretne akcesoria. Dzięki temu nie będzie trzeba martwić się o zniszczone fotele, ubrania czy buty. Nie wolno zapomnieć też o bezpieczeństwie – zabawki muszą być sprawdzone, zanim przekaże się je psu lub kotu. Nie powinny zawierać małych elementów, części, które łatwo odpadną lub się uszkodzą – połknięcie ich może sprawić, że zwierzak nie tylko podrażni sobie żołądek, ale też zagrożone będzie jego życie. Uważać należy również na sznurki i inne tego typu akcesoria – pies lub kot może zawinąć się wokół tych elementów i zrobić sobie krzywdę.

Jakie zabawki wybrać dla psa?

Nasi czworonożni przyjaciele uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu, bieganie za piłeczką, frisbee oraz inne rozrywki. Idealne będą więc wszystkie dyski, aportery oraz piłeczki – takie zabawki sprawiają, że pies uczy się reagować w odpowiedni sposób na komendy opiekuna. Doskonałą nauką rozwijającą jego inteligencję będzie np. specjalna piłeczka, w której umieszczone będą smakołyki. Można wykorzystać do tej zabawy także wysokiej jakości karmę, dostępną m.in. w sklepie https://www.naszezoo.pl/pl/c/Acana/75, która dodatkowo wspomoże prawidłowy rozwój. Psiaki uwielbiają wszystko gryźć, dlatego nie może zabraknąć w ich otoczeniu gryzaków, dzięki którym wzmocnią swoje zęby oraz zaspokoją naturalne instynkty. W profesjonalnych sklepach z zabawkami dla zwierząt można znaleźć też szereg strategicznych gier dla psów – to nie tylko świetna zabawa dla psa, ale też dla jego opiekuna.

Jakie zabawki wybrać dla kota?

Koty mają tendencję do drapania mebli. Aby uniknąć zniszczeń i dodatkowych wydatków, podstawową zabawką powinien być drapak, który zaspokoi potrzebę „ostrzenia pazurków”. Mruczki często lubią zabawę z ukrycia, dlatego warto zainwestować w tunel, do którego zwierzak może wejść, by móc się zakradać. Koty łatwo jest zaangażować poprzez użycie wędki – zwłaszcza takiej z kolorowymi piórkami lub rzemykami. Nie można zapomnieć też o „myszkach” – to właśnie one najczęściej podobają się kociakom i zachęcają do samodzielnej aktywności.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here