Strata ukochanego pupila ‒ psa, kota bądź chomika jest bardzo dotkliwa. Niestety, mimo smutku, właściciel musi zająć się organizacją pochówku. Większość osób chce godnie pożegnać przyjaciela i decyduje się na kremację ciała, a następnie na pochówek na cmentarzu dla zwierząt i kupno nagrobka. Co warto wiedzieć na ten temat? Poniżej najistotniejsze informacje.

Kremacja indywidualna a zbiorowa

Zarówno w Szczecinie, jak i w innych miejscowościach, znajdują się krematoria, które zapewniają kompleksowe wsparcie ‒ zarówno jeśli chodzi o transport ciała do krematorium, jak i samą kremację.

Większość krematoriów proponuje kremację indywidualną lub zbiorową. Czym różnią się wspomniane procesy spalania?

Podczas kremacji indywidualnej spopielane jest ciało wyłącznie jednego zwierzęcia. Po zakończeniu spopielania właściciel otrzymuje prochy zmarłego pupila i może pochować je na cmentarzu dla zwierząt.

Nieco inaczej wygląda kremacja zbiorowa. W czasie jednej kremacji spopielane są ciała kilku zwierząt. Po jej zakończeniu prochy wszystkich zwierząt umieszczane są w jednej urnie i chowane w zbiorowej mogile. Nie ma więc możliwości odzyskania prochów własnego zwierzaka i pochowania ich w osobnych grobie.

Ile kosztuje kremacja zwierzaka?

Z jakimi kosztami musimy się liczyć w przypadku kremacji zwierzęcia? Koszty uzależnione są od kilku czynników, między innymi od wagi pupila, tego, czy zdecydujemy się na kremację zbiorową, czy indywidualną, a także od miasta – z innymi cenami możemy spotkać się w Szczecinie, z innymi w Warszawie czy w Krakowie.

Jakie koszty związane są z kremacją indywidualną w Szczecinie?

  • do 1 kg ‒ około 450 zł
  • do 5 kg ‒ około 690 zł
  • 5 – 10 kg ‒ około 790 zł
  • 10 – 20 kg ‒ około 890 zł
  • 20 – 40 kg ‒ około 990 zł
  • powyżej 40 kg ‒ około 1090 zł.

Gdzie można pochować pupila?

Pamiętajmy o tym, że zmarłego pupila możemy pochować wyłącznie w wyznaczonym do tego miejscu, czyli na cmentarzu dla zwierząt. Grzebanie zwłok psa, kota bądź innego zwierzaka w przydomowym ogródku lub w lesie jest prawnie zabronione i może poskutkować grzywną.

Pamiętaj o mnie – kremacja zwierząt

Jedną z firm, które zajmują się kremacją zwierząt ‒ psów, kotów, chomików, fretek i innych, jest Pamiętaj o mnie. Pamiętaj o mnie zapewnia kompleksowe wsparcie w zakresie transportu, kremacji i pochówku zwierząt. Co więcej, firma oferuje także przygotowanie pamiątek po pupilu, na przykład kryształów pamięci czy relikwiarzy.

Podsumowanie

Wielu właścicielu chce godne pożegnać pupila, który odszedł na zawsze, decyduje się więc na kremację ciała oraz pochówek na cmentarzu dla zwierząt. Wyróżniamy kremację indywidualną, podczas której spopielane jest ciało wyłącznie jednego zwierzęcia oraz kremację zbiorową, w czasie której spalane są zwłoki kilku zwierząt. Właściciele organizujący pochówek pupila w Szczecinie lub w innych miejscowościach, mogą liczyć na pomoc wielu firm, między innymi Pamiętaj o mnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj