Sklepy zoologiczne pełne są kolorowych zabawek dla naszych pupili. Znajdziesz w nich myszki, wędki, zabawki interaktywne i wiele, wiele innych fajowo wyglądających atrakcji. Wyjmujesz więc portfel i kupujesz z nadzieją, że pupil doceni Twój prezent. Niestety… i tym razem nie trafiłeś. Kotek pobawił się przysłowiowe 5 minut i kolejna zabawka leży już w kącie. Po pierwszych 150zł wydanych na rozmaite kocie atrakcje (w tym zabawki interaktywne) zrozumiałam co mojej Ninie daje największy fun…


Z kotem trzeba się zgrać. O tym wie każdy kto kota ma lub miał. Gdy wprowadza się do twojego życia, obserwujesz go bacznie. Uczysz się co lubi jeść, gdzie go podrapać i jak pomiziać, żeby mu się podobało oraz jakie są jego ulubione zabawy. Nie odkryję tajemnicy pisząc, że kot najbardziej lubi:

  • Gryźć i kopać
  • Kopać i drapać
  • Gryźć, kopać i drapać 

Pół biedy jak wyżywa się na drapaku, starych kapciach czy swojej zabawce. Ale co gdy jego ulubioną zabawką dnia stoją się twoje nowiutkie buty lub niczego winny pasek płaszcza?

Cóż… jedyne wyjście to zadbać by obiektem kocich westchnień i zainteresowania stał się ten WŁAŚCIWY przedmiot, czyli oczywiście coś z czym rozstaniesz się bez bólu serca i szkody na portfelu.

Pewno myślisz: nie ma takiej rzeczy, która podbiłaby serce mego mruczka na forever…

Błąd! Właśnie, że jest. A najlepsze, że już ją nawet masz. Butelka i stara skarpetka – ot cały sekret! Te dwie rzeczy skutecznie odsuną twojego pupila od przedmiotów, na których Ci zależy. 

Znajdź w domu plastikową, najlepiej dość miękką, 1,5l butelkę po wodzie mineralnej. Wrzuć do środka śrubki lub inne przedmioty, które będą grzechotały. Nałóż na nią grubą skarpetę. Super jeśli będzie włochata i miękka bo wtedy mruczek będzie miał co szarpać. Zdobądź uwagę swojego idola, delikatnie turlając lub szeleszcząc butelką. Gdy tylko kot „połknie haczyk” zabawa zacznie się na całego. 

Butelka ubrana w starą skarpetkę, skutecznie ukróci zbrodnie na twojej garderobie i meblach, a niszczycielskie zapędy mruczka zniknął. 

Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj