Pies jest źródłem nieskończonej miłości. Jego obecność w domu sprawia, że czujemy się szczęśliwi, spokojni i przede wszystkim nigdy nie doskwiera nam samotność. Opieka nad nim niesie jednak za sobą sporą odpowiedzialność. Każdego dnia musimy przecież dbać o bezpieczeństwo i zdrowie naszego pupila. Oprócz stosowania odpowiedniej karmy i regularnych wizyt kontrolnych u weterynarza, należy zapewnić psiakowi możliwość wyjścia na codzienny spacer. Pamiętajmy jednak, że tego typu aktywność przyniesie korzyści nie tylko jemu, ale także i nam!


Dlaczego warto spacerować?

Pies potrzebuje spaceru. Podczas wyjść do lasu czy na łąkę nasz czworonóg może się porządnie wybiegać, poznać nowe zapachy, spotkać inne psy. Dzięki temu pozostaje w świetnej formie fizycznej, spełnia swoje potrzeby węszenia i zabawy oraz prawidłowo się socjalizuje. W trakcie spaceru warto więc dać mu maksimum swobody. Bywa jednak, że właściciel obawia się puszczania swojego pupila wolno. W takiej sytuacji należy zaopatrzyć się w automatyczną smycz dla psa, która nie będzie go nadmiernie ograniczać i pozwoli na nieco luzu.

Ruch na świeżym powietrzu korzystnie wpływa również na nas i dlatego powinniśmy jak najczęściej decydować się na wyjście z naszym psiakiem. Regularny spacer sprawi, że nie tylko poczujemy się lepiej, ale także poprawimy swoją sylwetkę! Oprócz tego wspólne wędrówki pozytywnie oddziałają na naszą więź z pupilem. Mają one bowiem wpływ na wzajemne zaufanie oraz stwarzają wiele możliwości do wspólnej zabawy.

Dokąd wybrać się na spacer z psem?

Najczęściej wybieranymi kierunkami na spacery z psami są lasy, plaże, łąki i parki. Gdziekolwiek jednak byśmy nie poszli, pamiętajmy, że priorytetem powinno być bezpieczeństwo. Przede wszystkim warto sprawdzić czy miejsce, które wybierzemy na naszą wędrówkę nie jest nadmiernie zatłoczone. Wśród tłumu ludzi i mnogości zapachów czworonóg łatwo straci poczucie orientacji, co może wywołać u niego nieprzewidywalne zachowanie. Bywa, że takie sytuację kończą się naprawdę tragicznie, dlatego – jeżeli chcemy by wyjście sprawiło przyjemność tak nam, jak i naszemu pupilowi – na spacery starajmy się wybierać tereny słabo zaludnione.

Akcesoria spacerowe czyli jak przygotować psa do wyjścia

Wspomnieliśmy już dlaczego warto poważnie podejść do wyboru smyczy. Nie jest ona jednak jedynym akcesorium, które należy przygotować przed spacerem z naszym pupilem. Jeżeli jesteśmy właścicielami przedstawiciela dużej rasy, konieczne powinniśmy zaopatrzyć się również w kaganiec dla psa. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasz zwierzak nie zrobi nikomu krzywdy oraz nie narazimy się na reprymendę ze strony straży miejskiej lub policji. Często zdarza się jednak, że nie potrafimy podjąć w tej kwestii odpowiedniej decyzji, bo nie wiemy jak dopasować kaganiec dla psa. W takiej sytuacji z pomocą przybędą nam poradniki (tak pisane, jak i w formie wideo), które z łatwością znajdziemy w Internecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here