Czy suplementy i witaminy dla psów i kotów są niezbędne dla ich zdrowia? Dowiedz się, czym naprawdę są i czy Twoje zwierzę może z nich skorzystać, czytając ten artykuł do końca. W końcu nie ma wątpliwości, że suplementy i witaminy są wspaniałe dla ludzi, ale co z suplementami i witaminami dla psów i kotów? Czy są one czymś, co Ty, jako właściciel zwierzęcia domowego, powinieneś rozważyć dla swoich zwierząt? Czy będą dobre dla zwierząt w taki sam sposób, jak są dla ludzi?


Suplementy dla psów i kotów: konieczność czy fanaberia?

Z pewnością wiele pytań przychodzi Ci na myśl, gdy czytasz o witaminach i suplementach dla kotów i psów. Zwierzęta doświadczają wielu tych samych chorób i dolegliwości, których doświadczają ludzie, zwłaszcza zaczynają się one pojawiać wraz z procesem starzenia się. Składniki odżywcze, takie jak witamina C i witamina A są uważane za niezbędne do wspierania zdrowego układu odpornościowego u człowieka, ale czy te wymagania dotyczące witamin u zwierząt są takie same? Tak i nie.

Witaminy wpływają na wzrost i rozwój zwierząt w taki sam sposób, jak u ludzi, jednak zdrowa dieta, w tym dobra i pożywna karma dla zwierząt, na ogół dostarcza wszystkich niezbędnych im witamin, stąd suplementy dla psów i kotów zdają się nie być aż tak konieczne. Choć prawda jest taka, że podobnie jak ludzie, zwierzęta mogą wymagać dodatkowych witamin lub suplementów w określonych okolicznościach:

  • starzenie się,
  • ciąża,
  • choroba

Witaminy i suplementy dla kotów i psów, czy innych zwierząt domowych mogą pomóc w utrzymaniu dobrego zdrowia na każdym etapie życia.

Dlaczego suplementy dla zwierząt domowych mogą okazać się pomocne? 

Zwierzętom karmionym całkowicie domową dietą może brakować niezbędnych składników odżywczych, które są łatwiej dostępne w komercyjnych karmach dla zwierząt domowych, takich jak te dostępne na stronie https://yarrowiacanifelox.pl/. Te zwierzęta powinny codziennie otrzymywać multiwitaminę, dlatego jeśli dotyczy to Twojego pupila, koniecznie porozmawiaj z weterynarzem o znalezieniu odpowiedniej.

Wiele dostępnych obecnie na rynku produktów stanowi uzupełnienie kupowanej w sklepie karmy dla zwierząt domowych, dzięki czemu Twoje zwierzę na domowej diecie potrzebujące różnych ilości niezbędnych witamin, w ten sposób będzie miało do nich zapewniony dostęp.

Co więcej, niektórzy weterynarze zalecają, aby pracujące zwierzęta, jakimi są na przykład psy pasterskie, otrzymywały suplementy witaminowe ze względu na ilość energii zużywanej podczas powierzonego im zadania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj