Kompletując wyprawkę dla pieska, właściciel maltańczyka prędzej czy później natrafi na torby do noszenia psa. Choć w pierwszym odruchu ten gadżet może wydawać się zbędny, w praktyce znacznie ułatwia on opiekę nad pieskiem. Przydaje się w wielu sytuacjach, w których psa trzeba gdzieś przetransportować, a nie może on pokonać trasy samodzielnie. Kiedy torba dla maltańczyka może okazać się niezbędna, gdzie ją kupić i jaki model wybrać, by i pies, i opiekun byli zadowoleni?

Czy warto kupić torbę dla maltańczyka?

Wbrew obiegowej opinii torba dla maltańczyka nie jest alternatywą dla spaceru. Pełni ona raczej formę transportera, kiedy spacer jest niemożliwy. Może przydać się na przykład, kiedy pies jest osłabiony, a trzeba zabrać go do weterynarza, albo kiedy wybieramy się na dłuższą przechadzkę i możliwe, że pies nie wytrzyma całej trasy (maltańczyk to mała rasa, która nie nadaje się na kilkukilometrowe wycieczki). Torba dla maltańczyka może też pełnić rolę transportera podczas podróży samochodem czy tramwajem. Pies będzie w niej bezpieczny, a przez to spokojniejszy.

Torba dla maltańczyka zapewni komfort zarówno pieskowi, jak i właścicielowi. Pies czuje się lepiej, będąc umieszczony stabilnie w torbie, niż noszony na rękach. Torba odciąża kręgosłup właściciela i daje mu wolne ręce, dzięki czemu ewentualna podróż staje się dużo wygodniejsza. Dysponując torbą na maltańczyka, można też zabierać pieska w bardziej oddalone części miasta – np. do parku w innej dzielnicy czy na działkę, nie obawiając się, że w połowie drogi piesek poczuje się słabo i trzeba będzie nieść go na rękach.

Jak wybrać torbę dla maltańczyka?

Sklepy oferują szeroki wybór transporterów dla maltańczyka. Który model torby wybrać, żeby zapewnić pupilowi bezpieczeństwo? Najważniejsze to stawiać na jakościowe produkty, a więc upewnić się, że materiał, z którego uszyto torbę jest solidny i odporny na uszkodzenia mechaniczne, takie jak przetarcia. Dobrze też, żeby użyta tkanina przepuszczała powietrze – inaczej psu będzie gorąco, przez co źle będzie znosił podróż w transporterze. Ważną kwestią jest zapewnienie pieskowi stałego dostępu do powietrza. Najlepiej sprawdzają się torby z otworem na głowę. To rozwiązanie gwarantuje, że pies ma zapewnioną odpowiednią ilość tlenu, a dodatkowo może obserwować, co się wokół niego dzieje, dzięki czemu jest spokojniejszy.

Torby dla maltańczyka można kupić w większości sklepów z akcesoriami dla zwierząt. Ważne, by podczas zakupów upewnić się, że produkt jest wysokiej jakości i rozmiarem odpowiada maltańczykowi. Warto wybierać rozwiązania dedykowane tej rasie.

Torbę dla maltańczyka znajdziesz na Liletink.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj