Jest przyjacielem, który nie odstępuje Cię na krok. Towarzyszy Ci w radosnych i trudnych chwilach, wspólnie z Tobą odkrywa świat. Psy, koty i inne zwierzęta domowe to jedne z najbliższych istot w Twoim otoczeniu. Myśląc o „ludzkiej” części rodziny, zazwyczaj nie bierzemy pod uwagę nieuchronnego rozstania, podobnie sprawa wygląda w wypadku jej zwierzęcej części. Czas mija jednak nieubłaganie i moment rozłąki musi w końcu nadejść. W jaki sposób pożegnasz się ze swoim czworonogim przyjacielem?

Urny, kryształy i inne artykuły funeralne

Urny dla zwierząt, kryształ pamięci, biżuteria z odciskiem łapki – okazuje się, że istnieją firmy zajmujące się produkcją tych i wielu innych artykułów funeralnych. Świadomość społeczna poszerza się, a łapanie myszy czy obrona przed złoczyńcą nie jest już powodem, dla którego kot czy pies, przebywają w domu. Dla większości z nas „bracia mniejsi” to po prostu, członkowie rodziny – nikogo więc nie powinien dziwić fakt powstania firm specjalizujących się w upamiętnianiu tych wspaniałych stworzeń.

Drzewo w miejscu pochówku i naturalny cykl życia ziemi

Urny dla psów i kotów mogą być wykonane z różnych materiałów naturalnych i sztucznych. Urny metalowe dla psów, urny drewniane, urny szklane dla kotów… wybór modeli oraz rozmiarów jest szeroki, a wśród setek produktów tego typu znajdziemy również te mniej standardowe. Dobrym przykładem są tutaj urny gresowe – dzieła sztuki, posągi o delikatnych kształtach, które nierzadko wyszły spod ręki znanego artysty i przedstawiające figurę psa lub kota. Inną ciekawym produktem, są urny zapewniające utrzymanie naturalnego cyklu życia naszej planety – urny biodegradowalne dla psów i kotów. Wykonano je z materiałów, które z czasem ulegają biodegradacji, oddając prochy naturze, a roślina posadzona w miejscu pochówku, stanowić ma symbol nowego życia naszego towarzysza.

Kryształy, pierścienie i naszyjniki z odciskiem łapki

Zmarłe zwierzę można również uhonorować w inny sposób. Coraz popularniejsze okazuje się wykonywanie kryształu pamiątkowego, jak również bransoletki, pierścienia czy innej formy biżuterii. Obecnie stosuje się różne metody wykonywania tego rodzaju biżuterii – najczęściej prochy zwierzęcia są stapiane ze szkłem lub żywicą. Pamiątką przypominającą nam o czworonogim towarzyszu może być również naszyjnik z odciskiem łapki. Firmy zajmujące się upamiętnianiem zwierząt takie jak pamietajomnie.pl, w cenie kremacji wręczają opiekunowi właśnie taką relikwię.

Gdzie pochować zwierzę?

Pamiętajmy, że zgodnie z panującym prawem nie wolno samodzielnie pochować nieskremowanych zwłok czworonoga w ogródku, parku, lesie czy jakimkolwiek innym miejscu do tego nieprzeznaczonym. Zwierzę możemy pochować na cmentarzu dla zwierząt – adresy tych miejsc poznamy na stronach takich jak pamietajomnie.pl. Kremacja indywidualna pozwala na zachowanie 100% prochów zmarłego przyjaciela. Prochy możemy rozsypać w jego ulubionych miejscach, złożyć w urnie czy zachować w postaci pamiątkowej biżuterii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj