Pytasz – jaki związek ma odchudzanie z posiadaniem psa? Otóż ma. Posiadanie psa to obowiązki, z których możesz wyciągnąć korzyści dla swojego odchudzania. Po pierwsze: z psem trzeba wychodzić na spacery i to regularnie. Poranny spacer można potraktować jak rozgrzewkę na dobry początek dnia. Zabawa z pieskiem – mały truchcik, parę podskoków, przysiadów, skłonów. Pieskowi spodobają się takie spacerki a Ty pobudzisz swoje krążenie i metabolizm i dotleniasz mózg a przy okazji spalisz trochę kalorii.


Po drugie:  pies będzie doskonałym kompanem do biegania, nie odmówi, nie powie „dziś nie mam czasu” i na pewno szybko się nie zmęczy. Natomiast bieganie po parku czy lasku ze swoim panem będzie dla Twojego psa świetną zabawą.

Po trzecie: dajesz swojemu psu jeść w określonych porach (3-4 razy dziennie). Postaraj się zsynchronizować swoje posiłki z posiłkami Twojego pupila. Regularne jedzenie to podstawa odchudzania. Poza tym, jeżeli będziesz chciał żeby twój piesek długo zachował dobrą formą nie będziesz dawał mu przekąsek między posiłkami więc i Ty dostosujesz się do tej zasady.

Po czwarte: pozostaje jeszcze wieczorne wyjście z psem. Zjadłeś kolację i masz ochotę wyciągnąć się przed telewizorem ale twój pies już czeka pod drzwiami. Bierzesz smyczy i …

Tak oto posiadanie psa nie tylko pomoże Ci w odchudzaniu a nawet je uprzyjemni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj