Kot to jedno z najpiękniejszych zwierząt łownych i mięsożernych. W przeciwieństwie do stadnych mięsożernych psowatych, kot obrał drogę indywidualnego rozwoju i samodzielności. Poluje, wykorzystując doskonale opanowaną sztukę skradania się, zastawiania pułapek i plądrowania. Różnice między kotem domowym, a jego dziko żyjącymi krewniakami są niewielkie. U domowego „mruczka” można odnaleźć cechy wspólne z dzikimi kotami zamieszkującymi lasy Szkocji i tygrysami polującymi w mangrowych lasach Bangladeszu.


Kot zawsze elegancki i wykwintny – przejawia pogardę , szlachetność i wyniosłość książecego giermka czy samuraja i podobnie jak oni jest „uładzoną formą sztuki wojennej”. Na uczucie i szacunek kota trzeba sobie zasłużyć. Podczas gdy pies jest gotów łasić się do swego pana, kot oferuje swoje uczucie i przyjaźń z ociąganiem i na zasadzie bezstronności. przyjaźń kota wcale nie jest słabsza od przyjaźni psa, po prostu jest ona bardziej rozważna.

Za ładnym pyszczkiem i przenikliwym spojrzeniem kota zawsze kryje to zwodnicze, nieodgadnione coś – egzotyczne i tajemnicze – przywodzące na myśl kult sakralny i czarną magię. Można powiedzieć, że kot jest naprawdę tajemniczy. W serii „Jego Wysokość KOT” przedstawimy Wam szereg artykułów o kotach począwszy do pochodzenia na opisach poszczególnych ras skończywszy. Zapraszamy do lektury.

SPIS TREŚCI

Jego Wysokość KOT – wstęp
Jego Wysokość KOT – Pochodzenie
Jego Wysokość KOT – Udomowienie
Jego Wysokość KOT – Budowa
Jego Wysokość KOT – Zmysł równowagi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here