Mała, biała kuleczka, która patrzy na Ciebie bystrymi, czarnymi oczkami nierzadko podbija serce nawet najtwardszego mężczyzny. Nie ma się co dziwić, maltańczyki, bo to o nich mowa, to jedne z tych ras psów, które często stają się nowymi członkami rodziny. To zasługa ich niewielkich rozmiarów, pogodnego i przyjacielskiego usposobienia oraz niespożytej energii, która mieszka w tym małym ciele. Jak je zatem karmić, by nie zrobić im krzywdy? Jaka karma dla maltańczyka szczeniaka sprawdzi się najlepiej?


Gdy zapada decyzja o tym, aby w naszym domu zamieszkał maltańczyk, w pierwszej kolejności trzeba dokładnie zapoznać się z jego sposobem żywienia. Jest to dość kluczowe, ponieważ ich potrzeby w tym względzie są dość specyficzne:

  • Po pierwsze, maltańczykom należy dostarczać odpowiednie mikroskładniki.
  • Po drugie, karma, którą spożywają, nie może wpływać na kolor ich sierści, która powinna być idealnie biała, ewentualnie z domieszką kości słoniowej.
  • Po trzecie, spożywany pokarm, powinien działać także odpowiednio na jakość włosa i jego odpowiednią strukturę.
  • Po czwarte, wdrożenie odpowiedniego sposobu karmienia dla maltańczyka jest istotne już od najmłodszych lat. Dzięki temu unikniemy ryzyka pojawiania się chorób, które zagrażają rasom miniaturowym.

Oczywiście, żywienie każdego psa w każdym wieku ma ogromne znaczenie, ponieważ to, czym będzie on karmiony, przekłada się na jego zdrowie. Niemniej jednak, w tym aspekcie, szczególnie ważny jest wiek szczenięcy. To okres, w którym czworonóg rozwija się i potrzebuje niezbędnych do tego składników odżywczych. Ponadto, szczeniaki i młode psy wszystkich ras mają większe zapotrzebowanie energetyczne niż dorosłe osobniki.


Maltańczyka pod tym względem wyróżnia szybki wzrost, a co za tym idzie, osiąga on dojrzałość już wieku 9-10 miesięcy. Oznacza to, że u niego nieco szybciej trzeba przejść na karmę dla dorosłych, niż np. w przypadku nowofundlandów (te dorosłe stają się po około 15-18 miesiącach).

Dlatego karma dla maltańczyka szczeniaka, ze względu na jego szybki wzrost, powinna dostarczać dużo energii i wapnia. Maltańczyki, z uwagi na to, że są posiadaczami włosów, a nie sierści, potrzebują także odpowiednio wysokiej dawki białka w pokarmie, która zapewnia regenerację włosów i skóry.

Warto też pamiętać, że małe rasy mają stosunkowo niewielkie żołądki, więc codzienne porcje jedzenia powinny być podzielone na np. dwa posiłki. Każdą dawkę karmy dla psa maltańczyka trzeba odpowiednio dopasować do kaloryczności posiłku oraz wielkości czworonoga.

Karma dla maltańczyka szczeniaka, jak i dorosłego osobnika, może być podawana raz dziennie, np. gdy panują upały. Wówczas większość psów ma mniejszy apetyt.

Karma dla szczeniaka maltańczyka, czy samodzielne gotowanie?


Wielu z nas, gdy decyduje się na psa, niezależnie od rasy, musi podjąć decyzję, czy woli samodzielnie przygotowywać posiłki dla pupila, czy jednak będzie korzystać z gotowych karm dla czworonogów. W przypadku maltańczyka lepszą opcją jest postawienie na tę drugą opcję.

Głównie dlatego, że dieta dla małych psów jest bardzo trudna do zbilansowania. Często samodzielnie nie potrafimy przygotować odpowiednio małej porcji, która będzie bogata we wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Warto pamiętać, że źle zbilansowana dieta, prędzej czy później, odbije się na zdrowiu naszego pupila.

Dlatego warto postawić na taką karmę dla szczeniaka maltańczyka, jak i dorosłego osobnika, która pozwoli na skomponowaniem idealnie zbilansowanego posiłku. Gdzie jej szukać? Najlepiej na stronie https://www.mojamiska.pl/karma-dla-maltanczyka/. Tam możesz utworzyć profil swojego pupila, który specjalistom pozwoli na analizę potrzeb żywieniowych twojego psa i dopasowanie odpowiedniej karmy.


„Moja Miska” – karma tylko z naturalnych składników


To, co wyróżnia „Moją Miskę” to nie tylko możliwość dobrania indywidualnej receptury karmy dopasowanej do preferencji czworonoga, ale także składniki, z których jest wykonywana. Producent pokarmu dla psów stara się, aby przygotowana żywność była tworzona z wysokiej jakości składników, które pochodzą ze sprawdzonych źródeł.

W karmach od „Mojej Miski” znajdziesz:

  • ryby i mięso, które są niezbędnym źródłem kwasów tłuszczowych i białka;
  • owoce, zioła i warzywa, które zapewniają odpowiednią dawkę witamin i minerałów;
  • dodatki żywieniowe poprawiające m.in. funkcjonowanie układu odpornościowego psa, jego trawienie oraz pracę serca.

To, czego na pewno nie znajdziesz w karmach „Mojej Miski” to sztuczne konserwanty. Dlaczego? Wysoko przetworzone produkty z dużą liczbą sztucznych dodatków bardzo źle wpływają na zdrowie psów.

Jeśli zależy Ci na tym, aby twój czworonożny przyjaciel codziennie dostawał odpowiednio zbilansowany posiłek z dobrej jakości produktów, kupuj karmy na mojamiska.pl!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj